آشنایی با موسسه

موسسه خیریه یاوران معلولین نارمک

شماره ثبت: 28243

حدود سال 1345 شخصی به نام دکتر سعادت ۴ الی ۵ نفر از کودکان دوست داشتنی با شرایط خاص را در منزل شخصی خود نگهداری می‌کردند.

در یک مراسمی خانم ملوک هاشمی حضور پیدا کرده و از این حرکت زیبای دکتر سعادت استقبال می‌کنند و پیشنهاد می‌دهند زمینی را که در منطقه‌ی نارمک دارند به ایشان تحویل بدهند تا در آن، ساختمانی برای نگهداری از کودکان معلول ساخته شود، بنابراین ساختمان قدیم موسسه ساخته و فعالیت در آن آغاز می‌شود.

بعد از انقلاب، با تشکیل سازمان بهزیستی و تصمیم دکتر سعادت به مهاجرت از ایران مرکز تحویل سازمان می‌گردد.

بهزیستی بعد از تحویل مرکز تمامی نیروهای موجود در موسسه را به صورت رسمی استخدام می‌کند.

هیئت امناء از بدو تاسیس مرکز در سال ۱۳۴۵ تاکنون در مرکز حضور داشته است.

مابین سال‌های ۶۰ تا ۷۰ ساختمان اداری و سالن اجتماعات با کمک مشارکت‌های مردمی ساخته می‌شود.

در سال ۱۳۸۴ هییت امناء با گروهی از خیرین تصمیم به ساخت ساختمان جدید را می‌گیرند که ظرف دو سال و نیم و با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ساختمان جدید با ۶ طبقه‌ی مجزا و با امکانات لازم ساخته شد و بچه‌های ساختمان قدیم (الویت با دختر خانم‌ها و بعد تعدادی از آقا پسرها) به ساختمان جدید منتقل شدند.

در سال ۱۳۹۰ هییت امناء در قالب به ثبت رساندن موسسه خیریه یاوران معلولین نارمک شکل رسمی و قانونی به خود می‌گیرد.

تقریبا اواخر سال 1395 مرکز بهزیستی شهر تهران در راستای سیاست کاهش تصدی‌های دولتی، تصمیم به واگذاری مدیریت مرکز به هییت امناء می‌گردد.

حدود ۱۰ ماه پیش پس از گذراندن مراحل قانونی، این مرکز به صورت رسمی تحویل گرفته شد و تغییراتی در ساختار هیئت مدیره ایجاد شد.

اخیرا پرونده‌های بخش ضایعه نخاعی شرق تهران شامل ۳۰۰ نفر هم به این مرکز تحویل داده شده است تا با کمک تیم ضایعه نخاعی شامل پزشکان، پرستاران، مددکاران و فیزیوتراپ‌های با تجربه در این مرکز، به این عزیزان هم خدمات لازم ارایه شود.

Scroll to top